Stop Halloween

W drugiej połowie października rozpocznie się już piąta kampania projektu „Stop Halloween”. Będziemy obserwować marketingowe działania supermarketów, firm oraz nieodpowiedzialne popularyzowanie przez telewizję tego szkodliwego dla polskiej tradycji zwyczaju. Zapraszamy do kontaktu z Fundacją i do włączenia się w akcję „Stop Halloween”. Twój głos jest bardzo ważny. Razem możemy więcej!

stop-halloween

Papież Franciszek, a wcześniej Benedykt XVI zwracają uwagę wiernych, że Halloween to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”. Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Ojciec Święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween (zobacz).
Papież chce, by święto duchów i upiorów zastąpić bezpiecznym dla dzieci świętem. W tym roku włoskie dzieci przebierały się za świętych i uczestniczyły w czuwaniach modlitewnych w kościołach w całym kraju. Ojciec Święty zachęca inne kraje do podobnych działań.

Okres oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 1 do 8 listopada) jest wyjątkowym i szczególnym okresem w kalendarzu chrześcijańskim. Podczas oktawy można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Każdego dnia oktawy można uzyskać jeden odpust zupełny za jednego zmarłego cierpiącego w czyśćcu. Dlatego warto wcześniej przygotować się duchowo do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zobacz szczegółowe informacje o uzyskaniu odpustów.