Projekty Ogólnopolskie

Stop Halloween

W październiku rozpocznie się czwarta kampania projektu „Stop Halloween”. Będziemy obserwować marketingowe działania supermarketów, firm oraz nieodpowiedzialne popularyzowanie przez telewizję tego szkodliwego dla polskiej tradycji zwyczaju. Zapraszamy do kontaktu z Fundacją i do włączenia się w akcję „Stop Halloween”. Twój głos jest bardzo ważny. Razem możemy więcej!

stop-halloween

Papież Franciszek, a wcześniej Benedykt XVI zwracają uwagę wiernych, że Halloween to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”. Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Ojciec Święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween (zobacz).
Papież chce, by święto duchów i upiorów zastąpić bezpiecznym dla dzieci świętem. W tym roku włoskie dzieci przebierały się za świętych i uczestniczyły w czuwaniach modlitewnych w kościołach w całym kraju. Ojciec Święty zachęca inne kraje do podobnych działań.

Okres oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 1 do 8 listopada) jest wyjątkowym i szczególnym okresem w kalendarzu chrześcijańskim. Podczas oktawy można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Każdego dnia oktawy można uzyskać jeden odpust zupełny za jednego zmarłego cierpiącego w czyśćcu. Dlatego warto wcześniej przygotować się duchowo do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zobacz szczegółowe informacje o uzyskaniu odpustów.

 

Przekroczyć próg nadziei

nadzieja

Projekt ma na celu opracowanie i wdrożenie rozwiązań, które przyczynią się do poprawy stanu psychicznego pacjentów szpitali i będą wparciem dla pracy pielęgniarek, a także rozwiązań, które pomogą kapelanom szpitalnym w ich posłudze.

Doświadczenie pracy i obecności w polskich szpitalach zrodziło wolę pomocy pacjentom dotkniętym w różnym stopniu depresją i złym samopoczuciem psychicznym. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że depresja stanowi czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. Cierpią na nią najczęściej ludzie starsi, chorzy, samotni. Badania naukowe wskazują, że stan psychiki i ducha ma istotny wpływ na odporność i zdrowie.
Niestety, praktyka pokazuje, że personel szpitalny starający się zapewnić wysoką jakość opieki, często nie ma realnych możliwości poświęcenia jeszcze większej uwagi każdemu pacjentowi. Braki personalne i duża ilość obowiązków, nierzadko brak wystarczającej wiedzy z zakresu psychoprofilaktyki utrudniają pielęgniarkom i lekarzom wstępną diagnozę stanów depresyjnych i większe zaangażowanie.

Okres starości, choroby, umierania to szczególnie uprzywilejowany czas otwierania się na łaskę i pojednania z Bogiem. Niestety, nierzadko jest to czas przeżywany w smutku, poczuciu bycia niepotrzebnym, utraty sensu życia. Diametralnie stany te ulegają zmianie, kiedy człowiek doświadczy obecności miłującego Boga i uświadomi sobie autentyczność obietnicy życia wiecznego, zaczynie dostrzegać głębszy sens schyłku ziemskiej egzystencji.

 

Poznaj swoje talenty

poznaj-swoje-talenty

Jesienią w kilku toruńskich i warszawskich szkołach średnich prowadzimy warsztaty z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi, m.in. talenty Gallupa, skanery nieświadomych asocjacji. Warsztaty mają pomóc uczniom lepiej poznać własne talenty i predyspozycje zawodowe. Dzięki darmowym, profesjonalnym testom oraz konsultacjom z pomocy skorzysta wielu młodych ludzi.

Niezależnie od poziomu inteligencji, posiadanej wiedzy każda osoba ma swoje dominujące talenty. Kiedy je rozwija i pracuje w zgodzie z nimi, to funkcjonuje z większą lekkością, pasją i entuzjazmem, ma większe szanse osiągać niezwykłe wyniki w życiu zawodowym, działalności społecznej, artystycznej. Analiza i uświadomienie sobie posianych talentów oraz wyznawanych wartości jest pierwszym krokiem do odkrycia osobistego powołania i osiągnięcia spełnienia w życiu.

Zajęcia przygotowywane i prowadzone są pod nadzorem certyfikowanego trenera i coacha. Stosujemy opatentowane w USA narzędzia umożliwiające pozyskanie z części nieświadomej ustrukturalizowanych informacji. Wykorzystywane przez nas testy i skanery nie wymagają wiedzy czy odpowiadania na zawiłe pytania.

Rozwój osobisty – książki dla młodzieży

Prezentujemy wyjątkowe, wartościowe książki z zakresu rozwoju osobistego i psychologii adresowane przede wszystkim dla młodzieży.

Co gryzie nastolatka? Rozmowy bez tajemnic.
Joël Pralong

Książka porusza większość tematów, z którymi nastolatki mają problem: szkoła, rodzice, przyjaciele, zło, życie po śmierci, seks, samobójstwo, homoseksualizm, wiara w siebie... Na nurtujące młodzież pytania rzeczowo i bez moralizowania odpowiada Joël Pralong – szwajcarski ksiądz, który ma duże doświadczenie w pracy z młodzieżą i jest zatroskany o jej dobro. Burzliwe dyskusje urozmaicają pełne humoru tematyczne ilustracje.

co-gryzie-nastolatka-rozmowy-bez-tajemnic

7 Nawyków skutecznego nastolatka.
Sean Covey

Życie nastolatka jest pasjonujące i piękne, jak wypełnione pułapkami i specyficznymi problemami. W Siedmiu nawykach skutecznego nastolatka Sean Covey przedstawia ważne problemy, z jakimi młodzi ludzie muszą sobie radzić, oraz siedem nawyków, które mają im w tym pomóc. Covey udziela rad, jak tworzyć pozytywny obraz samego siebie, nawiązywać przyjaźnie, opierać się presji otoczenia, osiągać swoje cele, zaprzyjaźnić się z rodzicami i wiele innych.

7-nawykow-skutecznego-nastolatka

6 Najważniejszych decyzji które podejmujesz – Poradnik dla nastolatków.
Sean Covey

W książce Sean Covey udziela młodym ludziom cennych porad przydatnych w podejmowaniu świadomych i mądrych decyzji. Wykorzystuje autentyczne historie nastolatków z całego świata, aby pokazać młodzieży, jak odnieść sukces w szkole, jak zdobyć dobrych przyjaciół, porozumiewać się z rodzicami, zachować rozsądek w sprawach randek i seksu oraz unikać nałogów i budować poczucie własnej wartości.

6-najwazniejszych-decyzji-ktore-kiedykolwiek-podejmiesz

Warto Wiedzieć

Wolontariat młodzieży

Okres szkoły średniej i studiów to uprzywilejowany czas na rozpoczęcie przygody z wolontariatem. W Europie wiedzą o tym przede wszystkim młodzi Holendrzy z pośród których około 40% co roku angażuje się społecznie. Wolontariat, bezinteresowne zaangażowanie na rzeczy innych daje ogromną satysfakcję, wewnętrznie kształtuje i rozwija człowieka. Papież Franciszek przypomina, że "prawdziwe życie to takie, które przeżywa się, angażując się konkretnie na rzecz bliźnich". "Na mocy powołania chrześcijańskiego wszyscy jesteśmy wezwani do służby, która służy i do pomagania sobie wzajemnie, aby nie ulegać pokusom służby, która służy sobie” (Homilia Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. na placu Rewolucji w Hawanie – 20 września 2015 r.).

Jak zacząć?
Należy zacząć od poszukania odpowiedzi na pytania: „Co chciałbym/chciałabym robić?”, „Gdzie będę czuł/czuła się dobrze?”, „Czy mogę także zaangażować swoje zainteresowania, pasje, talenty?”.
Następnie, warto poznać lokalne inicjatywy, fundacje, stowarzyszenia oraz wolontariuszy. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniej dla siebie aktywności, to poszukaj informacji w Internecie, przede wszystkim w serwisie dla organizacji pozarządowych www.ngo.pl. W serwisie tym w dziale "Ogłoszenia" różne organizacje zamieszczają informacje o poszukiwanych wolontariuszach, stażystach, pracownikach. Koniecznie zapoznaj się poradami dla wolontariuszy przygotowanymi przez serwis www.wolontariat.org.pl oraz z poradnikiem przygotowanym przez Departament Pożytku Publicznego.

Żyj z pasją.
Odkryj swoje przeznaczenie.

Janet Bray Attwood i Chris Attwod

Chcesz mieć poczucie, że twoje życie ma sens? Chcesz, aby twoje pragnienia były dla ciebie źródłem motywacji i inspiracji? Chcesz żyć z pasją? Ten praktyczny poradnik jest dla Ciebie! Chris i Janet Attwoodowie przedstawili zrozumiałą, prostą i skuteczną metodę, która pomaga odkryć własne pasje, dzięki czemu możesz żyć tak, jak na to zasługujesz, mając poczucie spełnienia. Krok po kroku odkryjesz, co jest w twoim życiu najważniejsze. Książka pomoże Ci stać się zmotywowanym i odważnym. Poznasz metody i ćwiczenia, dzięki którym osiągniesz poczucie spełnienia w życiu.

zyj-z-pasja-odkryj-swoje-przeznaczenie