Projekty Globalne

Misjonarze Miłosierdzia

apostolowie-milosierdzia-matka-teresa

W pierwszej połowie 2017 roku uruchomimy stronę internetową "Misjonarze Miłosierdzia" adresowaną w pierwszej kolejności do młodzieży. Strona będzie miała charakter duszpasterski, jej celem będzie krzewienie wolontariatu i zaangażowania chrześcijan na rzecz bliźnich, popularyzowanie Orędzia Bożego Miłosierdzia, niesienie pomocy duszpasterskiej na drodze wzrastania w wierze.

Pierwsza warstwa strony przybliży działalność ponad 40-stu Świętych i Błogosławionych Kościoła katolickiego, których życie było wyjątkowym świadectwem miłości i miłosierdzia. Papież Franciszek w Roku Miłosierdzia wzywa do przypominania tych świadectw i do czerpania z nich inspiracji. Wśród 40-stu portretów Misjonarzy Miłosierdzia w centrum strony głównej umieszczony zostanie Obraz Jezusa Miłosiernego.

Druga warstwa strony będzie poradnikiem o charakterze duszpasterskim. Przygotują go kapłani z wieloletnią praktyką duszpasterską. Cechą szczególną poradnika będzie wyraźne odniesienie do Orędzia Bożego Miłosierdzia, które Pan Jezus przekazał św. Faustynie Kowalskiej. Poradnik będzie później stopniowo wzbogacany o wybrane, wartościowe materiały i linki.

W przyszłym roku stronę przetłumaczymy na kilka języków i będziemy promowany w Internecie.